Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl
Polecany artykuł
PÓŁNOC Nieruchomości ogłasza wyniki za I kwartał 2012 r.
PÓŁNOC Nieruchomości ogłasza wyniki za I kwartał 2012 r. -newconnect
PÓŁNOC Nieruchomości S.A. zaprezentowała raport zawierający wyniki osiągnięte w I kwartale 2012 roku. Analizowany ... »

Gwarant podwaja zysk

21 maja 2012, 11:58
kg / źródło: Gwarant Agencja Ochrony SA
Gwarant podwaja zysk -newconnect
Gwarant Agencja Ochrony S.A. zanotowała w pierwszym kwartale 2012 ponad dwukrotny wzrost zysku w porównaniu do I kwartału poprzedniego roku odnotowując ponad pół miliona złotych zysku operacyjnego (EBIT).
Gwarant, spółka z branży ochrony osób i mienia notowana na rynku NewConnect, w pierwszym kwartale 2012 osiągnęła wzrost zysku brutto aż o 111% (509 tys. PLN w IQ2012 w porównaniu do 241 tys. w IQ2011). Przychody zwiększyły się rok do roku o 6% do poziomu ponad 7,7 mln PLN. Spółka osiągnęła zysk operacyjny (EBIT) na poziomie 522 tys. PLN , co stanowi wzrost aż o 106% w porównaniu do 253 tys. za IQ2011.

Mając na uwadze korzystne wyniki Zarząd spółki zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za rok 2011 w kwocie 1,5 mln zł, tj. w wysokości 0,3 zł na akcję.

Uzyskanie tak istotnej poprawy wyników przez Gwarant Agencja Ochrony w pierwszym kwartale 2012 r. możliwe było przede wszystkim dzięki koncentracji działalności spółki na rentownych kontraktach oraz prowadzeniu przez Zarząd konsekwentnej strategii związanej ze zmianą struktury przychodów w kierunku produktów o wyższych marżach we wszystkich segmentach prowadzonej działalności. Ponadto wymierne efekty przyniósł również wdrożony w ubiegłym roku system informatyczny pozwalający na bieżący monitoring struktury przychodów i kosztów, który pozwolił Zarządowi na podejmowanie szybkich decyzji i wzrost efektywności operacyjnej.

Stabilne wyniki finansowe, brak zadłużenia, bardzo dobre relacje z klientami oraz wyróżnienia nagrodami takimi jak: Certyfikat Wiarygodności Biznesowej D&B Poland czy Gazele Biznesu, pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość– mówi prezes Gwaranta Edward Kuczer – Pracujemy również nad rozwojem naszych usług, w szczególności koncentrując się na zdobyciu znaczącej pozycji na tworzącym się rynku ochrony polskich lotnisk.”
 
„GWARANT” Agencja Ochrony S.A. z siedzibą w Opolu jest firmą o zasięgu ogólnopolskim, działającą w branży ochrony osób i mienia. Gwarant jest spółką notowaną na rynku NewConnect od 2010 roku. Spółka posiada wieloletnie doświadczenie m.in. w zakresie ochrony inwestycji budowlanych oraz obiektów wielko-powierzchniowych zarówno handlowych jak i produkcyjnych, o zróżnicowanej specyfice działalności. Ponadto w swojej ofercie posiada również usługi monitoringu, a także utrzymywania czystości. Od końca 2011 r., poprzez spółkę Defendair Intelligent Airport Security, Gwarant rozpoczął działalność w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego w portach lotniczych.

Spółka znajduje się w portfelu inwestycyjnym funduszu private equity Supernova IDM Fund, posiadającego 49,98% akcji.
Wszystko na temat spółki:
GWARANT AGENCJA OCHRONY SPÓŁKA AKCYJNA -newconnect GWARANT AGENCJA OCHRONY SPÓŁKA AKCYJNA