Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl

QUART DEVELOPMENT SPÓŁKA AKCYJNA

O spółce (stan na: 15.01.2014)

ZARZĄD SPÓŁKI

Michał Rataj
Prezes Zarządu
W 2002 roku uzyskał tytuł magistra na Wydziale Prawa i Administracji we Wrocławiu. Od 2001 roku jest wspólnikiem spółki cywilnej Anubis z siedzibą w Jeleniej Górze. W okresie 2004 – 2006 prowadził własną działalność gospodarczą ICON Consulting . Oprócz pełnienia funkcji Prezesa Zarządu (od 2006 roku) oraz bycia akcjonariuszem emitenta, jest Prezesem Zarządu spółki Agrologic Sp. z o.o oraz prokurentem spółki Agencja reklamowa CzArt Sp. z o.o.

RADA NADZORCZA

Jakub Deryng-Dymitrowicz
Członek Rady Nadzorczej
Przemysław Kruszyński
Członek Rady Nadzorczej
Roman Jędrzejczyk
Członek Rady Nadzorczej
Paweł Jędrzejczyk
Członek Rady Nadzorczej
Paweł Chmielewski
Członek Rady Nadzorczej
Pełna nazwa: QUART DEVELOPMENT SPÓŁKA AKCYJNA
Skrót: QRT
Sektor: Nieruchomości
Data debiutu: 19.01.2012

Dokumenty informacyjne: Dokument informacyjny sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji serii B,C » Dokument informacyjny sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji serii D do obrotu na rynek Newconnect »
NIP: 894-28-71-207
Regon: 020323147
KRS: 0000324518
Adres
Fabryczna 19
53-609 Wrocław
tel.: 71-3357381
fax.: 71-3357392 www.quart.com.pl

Historia i działalność

Quart Development SA prowadzi działalność inwestycyjno-deweloperską na terenie województwa dolnośląskiego, głównie we Wrocławiu i okolicach, a także w Legnicy. Model biznesowy spółki polega na nabywaniu gotowych obiektów zabudowy mieszkaniowej jedno- i wielorodzinnej, a także dużych powierzchni gruntów, dzielenia ich na mniejsze działki budowlane, celem odsprzedaży. Uzyskane w tych transakcjach środki firma lokuje w kolejne obiekty mieszkalne oraz grunty, które również są przygotowywane do podziału i sprzedaży jako działki pod zabudowę jednorodzinną lub realizowane są na nich inwestycje mieszkaniowe i komercyjne. Głównymi klientami emitenta są osoby prywatne lub przedsiębiorstwa, które od spółki nabywają mieszkania, nieruchomości komercyjne biurowe albo usługowe, bądź też zakupują działki budowlane. Firma powstała w 2006 roku jako Sun Point Sp. z o.o., a następnie w tym samym roku dokonano zmiany nazwy na Quart Sp. z o.o., Przekształcenie w spółkę akcyjną o obecnej nazwie nastąpiło w 2008 roku. Wśród inwestycji zrealizowanych przez spółkę można wymienić m.in. Wysokie Progi, w Wysokiej pod Wrocławiem (na inwestycje składają się dwa budynki trzykondygnacyjne wraz z miejscami w garażu podziemnym, komórkami lokatorskimi oraz ogródkami przynależnymi do mieszkań na parterze); Bielany I (zabudowa wielorodzinna w podwrocławskich Bielanach); Bielany Biura (budynek biurowy w Bielanach Wrocławskich, realizowany na tym samym terenie który został nabyty przy okazji projektu Bielany I), Legnica I (adaptacja dwóch budynków, w projekcie jest 47 mieszkań, 25 miejsc postojowych i 46 komórek lokatorskich).

Strategia rozwoju

Celem spółki, jest utrzymanie marży na poziomie ok. 25- 30% brutto na każdej inwestycji, a jednocześnie oferowanie mieszkań w jednej z najniższych cen na rynku. Spółka dopasowuje się potrzeb rynku, pozwalając swoim klientom na wiele zmian (aranżacji, modyfikacji) w budowanych mieszkaniach. Dzięki temu klienci dopasowują swoje mieszkania już w trakcie budowy do własnych upodobań i potrzeb. Quart Development dopasowuje się do potrzeb rynkowych, w czym upatruje swojej przewagi konkurencyjnej. Poza projektami inwestycyjnymi na sprzedaż, Quart Development powołał do życia spółkę Quartus Sp. z o.o., która będzie kupować jeden lub maksymalnie dwa lokale z inwestycji już zakończonych przez spółkę matkę i przygotowywać je pod wynajem dla klienta. Celem Quartus Sp. z o.o. jest posiadanie w perspektywie 10-20 lat dużej bazy lokali, umiejscowionych w różnych częściach miasta lub regionu, na którym będzie działał Quart Development.

Otoczenie rynkowe

Spółka działa na wrocławskim rynku, na którym panuje duża konkurencja wśród deweloperów. Bezpośrednim rywalem Quart Development jest Gant Development, Profit Development, Triada Dom, Dach bud, Atrium, Activ, Atal, Milart, Spektrum, Lokum, Dolmat, WPB. Firmy te przeważnie prowadzą jednocześnie kilka inwestycji budowlanych, co powoduje, że łatwiej jest im zaoferować poszukiwany produkt kupującemu. Jednak zaletą emitenta jest to, że jako mała firma z niewielką strukturą organizacyjną, może bardzo szybko reagować na każdą zmianę na rynku i dopasowuje swoje inwestycje do potrzeb klientów. W roku 2011 nastąpił znaczny spadek cen mieszkań wobec ograniczonego popytu, co wynika bezpośrednio z sytuacji gospodarczej, która nie sprzyjała zaciąganiu długoterminowych zobowiązań finansowych, regulacji banków wprowadzających zaostrzenia w polityce kredytowej oraz końca programu na Rodzina na Swoim. W 2012 roku analitycy nie przewidują zmiany tej niekorzystnej sytuacji. Spółka Quart Development podkreśla jednak, że jako mały podmiot jest w stanie elastycznie reagować na potrzeby klientów, którzy obecnie najczęściej poszukują małych lokali. Jako przykład podaje realizację osiedla dużych mieszkań, które już w trakcie realizacji zostały podzielone na mniejsze. Dzięki wprowadzonej zmianie emitent sprzedał je w cenie wyższej za metr kwadratowy niż przewidywał to pierwotny projekt.

Opis debiutu i parametry emisji

Spółka Quart Development SA zadebiutowała na rynku NewConnect 19 stycznia 2011 roku. Kurs jej akcji wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 33,3%, do 4 zł. Do obrotu trafiło 770.000 akcji serii B oraz 330.000 akcji serii C. Spółka pozyskała z emisji akcji serii C środki w wysokości 990.000 zł. Kapitał przeznaczony zostanie na bieżącą działalność spółki.