Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl

PRZEDSIĘBIORSTWO PRZEMYSŁU BETONÓW PREFABET-BIAŁE BŁOTA SPÓŁKA AKCYJNA

O spółce (stan na: 21.01.2013)

ZARZĄD SPÓŁKI

Dariusz Kaczmarek
Prezes Zarządu
Posiada wykształcenie średnie techniczne i 22-letni staż pracy w branży budowlanej. W latach 1993-2000 był współwłaścicielem Fabryki Styropianu ANDAR, a od 2000 roku jest znaczącym akcjonariuszem w PREFABET - BIAŁE BŁOTA SA. W 2000 roku został Wiceprezesem Zarządu, a w 2001 roku Prezesem. Pełni także funkcje Wiceprzewodniczącego Sekcji Mostowo-Drogowej w Pomorsko-Kujawskiej Izbie Budownictwa, Członka Rady Nadzorczej w STABUD Sp. z o.o. w Bydgoszczy oraz Członka Stowarzyszenia Producentów Betonów.
Grzegorz Brzykcy
Wiceprezes Zarządu
Magister inżynier budownictwa z uprawnieniami budowlanymi o specjalności konstrukcyjno-budowlanej i konstrukcyjno-inżynieryjnej w zakresie dróg. Od 30 lat pracuje w branży budowlanej na różnych szczeblach zarządzania - od majstra, kierownika produkcji, szefa produkcji, szefa handlu po prezesa zarządu. W marcu 2011 roku został Wiceprezesem Zarządu PREFABET - BIAŁE BŁOTA SA. Jest również członkiem Kujawsko-Pomorskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

RADA NADZORCZA

Mirosław Brzozowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej
Krystyna Kaczmarek
Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej
Irena Zakrzewska
Sekretarz Rady Nadzorczej
Sławomir Rybka
Członek Rady Nadzorczej
Jacek Koczwara
Członek Rady Nadzorczej
Pełna nazwa: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZEMYSŁU BETONÓW PREFABET-BIAŁE BŁOTA SPÓŁKA AKCYJNA
Skrót: PBB
Sektor: Budownictwo
Data debiutu: 20.07.2011

Dokumenty informacyjne: Dokument informacyjny dotyczący wprowadzenia akcji serii A i B do obrotu »
NIP: 554-03-13-627
Regon: 091290814
KRS: 0000046100
Adres
Betonowa 1
86-005 Białe Błota
tel.: 52-3236502
fax.: 52-3236508 www.prefabet-bb.com.pl

Historia i działalność

Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów PREFABET - BIAŁE BŁOTA SA prowadzi działalność od 1897 roku. Zajmuje się produkcją wyrobów betonowych i żelbetowych. Oddział niemieckiej Fabryki Wyrobów Cementowych w Bydgoszczy uruchomił w Białych Błotach fabrykę, która zajmowała się produkcją wyrobów cementowych, a także wykonawstwem robot betonowych i podziemnych. Bydgoski oddział fabryki w Białych Błotach wykonał instalacje kanalizacyjne m.in. w Bydgoszczy, Stargardzie Szczecińskim, Grudziądzu, Nakle n. Notecią, Bytomiu, Elblągu, dostarczał także rury do wykonania instalacji kanalizacyjnych wielu miast i Gmin. W 1920 roku fabrykę w Białych Błotach przejęło Towarzystwo Robot Inżynieryjnych SA w Poznaniu, które zarządzało nią do końca 1951 roku, kiedy to została znacjonalizowana. W okresie międzywojennym w Fabryce Wyrobów Betonowych TRI w Białych Błotach produkowano rury betonowe i żelbetowe, asfalt ziemny, a także inne wyroby betonowe. W latach 1954-1956 przeprowadzono modernizację przedsiębiorstwa, w wyniku której rozpoczęto produkcję elementów na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. W latach 1956-1974 produkowano głównie dla systemu budownictwa mieszkaniowego płyty stropowe i dachowe, płyty ścienne i schodowe oraz rury, pale i słupy. Z prefabrykatów wykonanych w Białych Błotach wybudowano bydgoskie osiedla: Błonie, Jary II, Kapuściska II, Wyżyny B2, część Szwederowa. Rok 1970 był dla przedsiębiorstwa przełomowy. W jeden organizm gospodarczy połączono Bydgoskie Zakłady Betoniarskie i Żelbetowe w Białych Błotach (powstałe w wyniku nacjonalizacji w 1951 roku), Chojnickie Zakłady Produkcji Betonów i Rypińskie Zakłady Produkcji Betonów. W styczniu 1979 roku firma przyjęła nazwę, którą nosi do dziś. Spółką akcyjną PREFABET-BIAŁE BŁOTA został na początku 1996 roku. Od 2000 roku pakiet większościowy akcji stanowi własność rodziny Kaczmarków. W marcu 2011 roku spółka odkupiła wszystkie akcje własne będące dotychczas własnością Skarbu Państwa.

Strategia rozwoju

Skala zamówień w spółce w 2010 roku przekroczyła jej zdolności produkcyjne, co doprowadziło do rozważenia konieczności rozpoczęcia prac na 3 zmiany w 2011 roku. W związku z tym opracowano plan inwestycyjny, który w zdecydowanej mierze oparty jest o wybudowanie nowej hali produkcyjnej. Planowany kosztorys inwestycyjny obejmuje kwotę ok. 8,5 mln PLN. Późną wiosną 2011 roku zakład może zwiększyć produkcję o ok. 50%. Spółka planuje ponadto wejść na rynek budownictwa kolejowego (dostarczanie elementów prefabrykowanych, takich jak podkłady szynowe, czy elementy konstrukcji infrastruktury towarzyszącej liniom kolejowym) oraz rozwijać poznańskie biuro projektowe.

Otoczenie rynkowe

Wg danych zgromadzonych przez firmę doradczą PMR w I połowie 2011 roku wyprodukowano 10,2 mln m3 betonu towarowego, co oznacza wzrost o 36% wobec analogicznego okresu roku 2010. Nie bez wpływu na rynek betonu były sprzyjające w tym okresie warunki atmosferyczne, które umożliwiły realizację inwestycji budowlanych. Dobre wyniki pierwszego półrocza mogą oznaczać, że cały bieżący rok będzie dla branży udany - produkcja betonu może wzrosnąć o ok. 14% w porównaniu do 2010 roku, co stanowi dobry prognostyk dla działalności spółki.

Opis debiutu i parametry emisji

20 lipca 2011 roku spółka PREFABET-BIAŁE BŁOTA zadebiutowała na rynku akcji NewConnect, sesję akcje zamknęły z ponad 14-proc. zniżką. Do obrotu zostało dopuszczonych 830 000 akcji serii A oraz 254 234 akcji serii B. Otwarcie nastąpiło po kursie identycznym z kursem odniesienia instrumentów, czyli 35 zł, a na zakończeniu sesji akcje kosztowały już 30 zł, co oznacza 14,3-proc. spadek w stosunku do ceny emisyjnej.