Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl

IAI SPÓŁKA AKCYJNA

O spółce (stan na: 27.08.2012)

ZARZĄD SPÓŁKI

Paweł Fornalski
Prezes Zarządu
Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Założyciel i prezes IAI SA. Prowadzi bloga o tematyce e-commerce, jest również prelegentem na konferencjach o tej tematyce.
Sebastian Muliński
Wiceprezes Zarządu
Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest współzałożycielem IAI SA.

RADA NADZORCZA

Dariusz Zarzecki
Przewodniczący Rady Nadzorczej
Zbigniew Muliński
Członek Rady Nadzorczej
Piotr Fornalski
Członek Rady Nadzorczej
Marcin Koźlik
Członek Rady Nadzorczej
Tomasz Fornalski
Członek Rady Nadzorczej
Pełna nazwa: IAI SPÓŁKA AKCYJNA
Skrót: IAI
Sektor: Informatyka
Data debiutu: 16.12.2009

Dokumenty informacyjne: Dokument Informacyjny sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji serii C »
NIP: 852-24-70-967
Regon: 320147706
KRS: 0000325245
Adres
Madalińskiego 8
70-101 Szczecin
tel.: 22-2309900
fax.: 91-8829027 www.iai-sa.com

Historia i działalność

Początku IAI S.A. należy szukać w portalu społecznościowym Hip-Hop.pl. W roku 2000 Paweł Fornalski i Sebastian Muliński, dwóch założycieli, którzy kierują IAI S.A. do tej pory, założyło pierwszy portal muzyczny, w którym to użytkownicy - a nie dziennikarze - mieli tworzyć treść strony. W tym czasie koncept Web 2.0, Wikipedii czy innych znanych dzisiaj symboli internetu jeszcze nie istniał. Portal Hip-Hop.pl odniósł sukces, do dzisiaj przyciągając kilkaset tysięcy odwiedzających miesięcznie, wielu z nich na stałe. Następnie Paweł Fornalski stworzył system IAI-Shop.com i przez kolejne lata pracował nad jego udoskonaleniem. System odniósł sukces i stał się jednym z najpopularniejszych skryptów służących do prowadzenia sklepów internetowych. W okresie 2000-2004 firma była prowadzona pod nazwą Regulus, czyli pod firmą ojca Pawła Fornalskiego, potem zdecydowano o stworzeniu marki IAI-Shop.com, która od początku była pomyślana jako zachowanie ekskluzywnego modelu obsługi firm z dostępem do najwyższej jakości systemu, grafiki i wsparcia technicznego, połączonego z jednolitymi opłatami. 

Strategia rozwoju

IAI SA jest producentem i operatorem platformy - działającej w modelu SaaS - przeznaczonej do prowadzenia sprzedaży w Internecie. W Polsce platforma nazywa się IAI-Shop.com, w innych krajach IdoSell.com. Do realizowanych zadań należą:
pozyskiwanie klientów usługi IAI-Shop.com, obsługa istniejących klientów w zakresie wsparcia technicznego, obsługa zleceń prac graficznych w ramach tzw. prac serwisowych, rozwój i konserwacja oprogramowania wytwarzanego wewnątrz firmy, administracja serwerami, na których działa platforma oraz obsługa bilingowa klientów i pośrednictwo w sprzedaży usług firm trzecich.

Otoczenie rynkowe

Szacuje się, iż handel internetowy w latach 2012-2015 będzie stanowił 19% całkowitej wartości sprzedaży w obrębie Unii Europejskiej. Przewiduje się także wzrost liczby dużych sklepów, które będą obsługiwane przez mniejszą liczbę pracowników przy wykorzystaniu nowych technologii. Polska jest aktualnie największym rynkiem e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego wartość w 2008 r. szacowano na 8,5 mld zł. Na polskim rynku dochodzi również do procesu koncentracji. Czynnikiem kluczowym dla utrzymania się na rynku staje się zdolność dostosowania do rosnących oczekiwań klientów.

Opis debiutu i parametry emisji

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 16 grudnia 2009 r. Do obrotu zostało wprowadzonych 656 235 akcji serii C. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 2,55 zł. Spółka pozyskała w wyniku oferty prywatnej 1,7 mln zł. Środki te posłużą do umocnienia pozycji w kraju oraz do ekspansji zagranicznej. Działania inwestycyjne będą prowadzone w kierunku umożliwienia zastosowania posiadanej technologii w innych krajach.